מעבד מוזיקלי

תפקידו של מעבד מוזיקלי הוא לארגן ולהעשיר את הקטע המוזיקלי אותו אנו רוצים להקליט. העיבוד כולל יצירת מספר הגדרות כמו מקצב לשיר, טמפו (מהירות), סגנון מוסיקלי והשפעות מוסיקליות, קביעת סוגי כלי הנגינה המשתתפים ומספרם, הגדרת התפקידים של כלי הנגינה במהלך השיר, אופן השירה, הרמוניות, סולמות ועוד.

ניתן לומר כי בתחילת הדרך המעבד המוזיקלי מקבל סקיצה ראשונית של השיר ממנה הוא מתחיל ליצור את השיר המלא. ניתן לדמות את הסקיצה לגזע עץ כאשר המעבד תפקידו ליצור את הענפים, העלים והפירות המקשטים את גזע העץ. לאחר השלמת שלב העיבוד ניתן לעבוד לשלב ההקלטה, המיקס והמאסטרינג.

הנקודות עליהן שם דגש מעבד מוזיקלי

הבסיס של העיבוד המוזיקלי לרוב מתחיל ביחידת הקצב הנותנת מעטפת לשיר. יחידת הקצב מורכבת מתופים, גיטרה, קלידים, בס ושירה. על כלים אלה ניתן להוסיף עוד ועוד נגנים, כאשר העלייה במספר הנגנים הופכת את העיבוד למורכב יותר.

בנוסף ליחידת הקצב יכולים להיות עוד אלמנטים בעיבוד מוסיקלי:

  • רקע / שטיח – באנגלית pad, זהו צליל ארוך או אקורד אשר נותנים תמיכה הרמונית, לרוב יבוצעו על ידי כלי קשת, או צלילי pad של סינטיסייזר.
  • כלי הקשה – אלו כלי קצב שבאים בנוסף או במקום מערכת התופים, לדוגמא: תוף מרים, תוף קונגו, דרבוקה ועוד.. אשר מוסיפים עושר לקצב השיר ובכך מעצימים את תחושת התנועה והרגש.
  • סולו – החלק בו אחד מן הכלים (או הזמר) נמצאים "בקדמת הבמה" ומקבלים את הדגש בעוד שאר הכלים מפנים את המקום לסולן.
  • מעברים – המעברים מחברים בין חלקים שונים בשיר ויוצרים תחושת רצף ועניין, לדוגמא מעבר תופים שמגיע לפני הפזמון, או מעבר מוזיקלי בכינור בין הבית הראשון לשני בשיר..

עומר אמיתי – עיבוד מוזיקלי מקצועי

על מנת ליצור הרמוניה נכונה בשיר, לוודא שאין התנגשות בין הכלים השונים ולקבל את התוצר המוזיקלי המושלם תוכלו לפנות כעת אל עומר אמיתי אשר ישמח לארח אתכם באולפנו ולהקליט עבורכם את השיר הדרוש. השירות ניתן למטרות פרטיות כמו ימי הולדת וחתונות כמו גם עבור אולפני טלוויזיה, סרטים, חברות הייטק ומשחקי מחשב.

מעבד מוזיקלי