מוסיקה לטלוויזיה

בדומה למוסיקה בסרטים כך גם מוסיקה לטלוויזיה תופסת חלק משמעותי יותר ויותר בסדרות הטלוויזיה. לעיתים מפיק הסדרה יבחר בשיר קיים של להקה או זמר כלשהו וישלם על השימוש בשיר, או לחילופין יכול מפיק הסדרה לפנות למפיק מוסיקלי ולהזמין מוסיקה מקורית עבור הסדרה שלו. המוסיקה יכולה לכלול שיר נושא אשר ישמש כפתיח לסדרה, מוסיקת רקע המתלווה לסצנות שונות, אפקטים קוליים מיוחדים שניתן לשלב במהלך הסדרה, שיר סיום ועוד. ללא מוסיקה מתאימה לסדרה עלולה להיווצר תחושה של בלבול או חוסר במרכיב כלשהו, כאשר המוסיקה גם עוזרת לחזק סצנות שונות ולהעצים את החיבור בין הצופה לסדרה.

תפקידה של מוסיקה לטלוויזיה

המוסיקה משחקת תפקיד חשוב לא רק ביצירת חיבור בין הצופה לדמויות והסצנות השונות אלא גם ביצירת אווירה, יצירת הכנה לרגעים שונים ובניית מתח. המוסיקה עוזרת להעצים את התחושות אותן רוצה הבמאי להעביר לצופה, לדוגמא מוות של דמות משמעותית יכול להיות מלווה במוסיקה דרמטית ונוגעת ללב ומנגד לפעמים דווקא מוסיקה משעשעת וקלילה תיצור קונטרסט רגשי חזק.

מוסיקה לטלוויזיה לא מיועדת רק לסדרות דרמה אלא יכולה לשמש גם עבור :

  • ערוצי ילדים – חשוב כי תוכניות ותכנים לילדים (בערוצים כמו הופ או ערוץ הילדים) ילוו במוסיקה המתאימה לגיל הצופים.
  • ערוצי טבע ומדע – תוכניות העוקבות אחרי חיות או תופעות טבע מלוות הרבה פעמים במוסיקה מסקרנת המרתקת את הצופה.
  • תוכניות ספורט – המוסיקה קיימת בעיקר בקדימונים קצרים טרם התוכנית או בסיומה ולרוב תהיה מעט דרמטית ובעלת אופי תחרותי וספורטיבי.
  • כתבות חדשותיות – מוסיקה המלווה קטעי מעבר בכתבות תחקיר או ראיונות.

עומר אמיתי – צליל מדויק

פעמים רבות אנו מתמקדים בעיקר בתוכן הנראה ופחות בתוכן הנשמע, אך אין זה אומר שהמוח שלנו אינו קולט זאת בתת מודע. ההשפעות של המוסיקה הן רבות ואנשי הטלוויזיה מודעים לכך, לכן ישנה חשיבות רבה בבחירת המפיק המוסיקלי אשר יבצע עבורכם את העבודה. עומר אמיתי הינו מפיק, מלחין, מעבד, נגן ויוצר מוסיקלי מוביל אשר לצד כישרון יוצא דופן מגיע גם עם ניסיון רב בעבודה עם אולפני טלוויזיה שונים והפקת מוסיקה עבור אינספור פרויקטים הכוללים סרטוני תדמית, סרטוני הסברה, סדרות טלוויזיה, סרטים, מופעים, אפליקציות ועוד.

מוסיקה לטלוויזיה